Reklam

Alexa

Alexa’da Sıralama Yükseltme İpuçları

Bu yazımda sizlere Alexa hakkında birkaç püf nokta anlatacağım bu sizin sıralamalarınız için güzel bir rol oynayacaktır. Öncelikle Alexa hakkında birkaç bilgi edinelim ardından örneklerle sizlere bazı ipuçları önereceğim.

Alexa Nedir?

Alexa, ABD merkezli Amazon firmasına ait bir web ölçümleme ve SEO araçları sunan bir internet şirketidir. Alexa, 1996 yılında kurulmuş bir şirket olarak çalışmaları oldukça eskiye dayandığı için güçlü bir veri tabanına sahiptir. (Vikipedia)

Alexa Neden Önemlidir?

Alexa değeri çok önemli mi derseniz bence değil. Ancak Alexa eklentisi sayesinde bir web sitenin kalitesi hakkında saniyeler içerisinde fikir sahibi olabilirsiniz.

Örneğin bir blog yazısı okuyorsunuz ve yazılan içeriğin gerçekliği hakkında kafanızda soru işaretleri oluştu. Eğer o blogun Alexa değeri 1500 ise yüksek ihtimalle okuduğunuz yazıya güvenebilirsiniz ? (Seosozluk)

Şimdi Gelelim İpuçları ve Tavsiyelere;

Arkadaşlar öncelikle kullandığınız tüm bilgisayarlarda mutlaka Alexa Toolbar eklentisi bulunsun yoksa eğer ki google’a “alexa toolbar” yazarak tarayıcınıza saniyeler içerisinde kurulum yapabilirsiniz. Ardından hergün günde birkaç defa tıklayacak şekilde kendimize bir rutin belirliyoruz. Şimdi eğer ki maddi durumumuz var ise sitemize bir alexa sertifikası alarak başlayalım bu sertifika sizi alexa üzerinde önem arz edecektir ve sizi daha fazla dikkate alacaktır. Eğer ki bu tavsiyelerim ardından 1500-2500 arası bir günlük hitiniz var ise alexa tr’de ilk 1000 içerisini size garanti edebilirim.

Öncelikle alexanın 20$ lık planını alarak başlayalım sitemize verdiği kodu yerleştirelim ve 21 günlük bekleme sürecine girelim. Bu 21 gün içerisinde ise hergün alexa toolbar üzerinden kontrollerimizi sağlayalım. 21. Gün artık sizde alexanın gözünde değerli olduğunuzu kanıtlıyorsunuz. Unutmayın burada en önemli bir kriter daha var ödemeleri düzenli yapın bu durum uzun süreçte siteniz için kar sağlayacaktır. Sitenize gelen ziyaretçiler daha olumlu bakabilir ya da güvenilirliğinizi alexa ile ön plana çıkarabilirsiniz. Alexa üzerinde hedef sitenizi aynı kategoride hedefiniz olan bir siteyi seçmeniz sizin yararınıza olacaktır ki Analtycs değerlerini daha iyi kontrol edebilirsiniz.

Sizlere Yaptığım Ufak bir Çalışma;

Aşağıdaki süreçte hergün rutin olarak alexa toolbar ile ilgilenmem düzenli bir içerik girişi ile Alexa Pro olmadan 20 günlük süreçte neler olduğunu belirttim. Eğer ki Alexa Pro plan alsaydım bu sonuçların yaklaşık %30 %40 daha hızlı bir sonuç alacağıma eminim. Aşağıda verilen örnek tamamen sıfırdan açılan bir siteniz 1. gününden 20. güne kadar olan sonuçlarıdır. İlk giriş tamamen kötü olsada en son 20. gün sonu baktığımda 25k olduğunu görüntülüyorum ve bu sonuç içerisinde Alexa planı dahilinde olsaydım ilk 10k içerisine net olarak girebilirdim.

İlk Gün: 13,568,905 / 135.009

Son Gün (20. Gün): 2,914,523 / 25.826

Bu yazımdan sonra sizlerin denemelerini ve sonuçlarını paylaşmanızı isterim, diğer arkadaşlar içinde güzel bir örnek teşkil edecektir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın