Reklam

Android

Android kişisel zil sesi ve bildirim tonu ayarlama

Merhabalar. Bu makalemizde Android için kendi zil sesi ve bildirim seslerinizi eklemeyi göstereceğim. Bu şekilde telefonunuz çaldığında veya bir bildirim aldığınızda sizin beğenmiş olduğunuz ses tonunu duyabileceksiniz. Android için bu işlem nasıl yapılır, nasıl eklenir şimdi buna geçelim.

Android kullanım açısından oldukça etkili bir işletim sistemi. Android üzerinde değiştiremeyeceğiniz neredeyse hiçbir şey bulunmuyor. Cihaza hakim olan, kurcalamayı seven herkes bu işlemleri kolaylıkla yapabilir.

  1. Adım = İlk önce eklemek istediğiniz ses dosyasını telefonunuza indirin. Bu herhangi bir müzik veya bir ses kaydı olabilir. Bildirim sesi veya zil sesi olarak kullanacağınız sesin .mp3 , .m4a veya .wav biçimlerinde olmasına özen gösterin.
  2. Adım = Ses dosyasını açtığınızda ses fazla uzun ise yalnızca çalmasını istediğiniz kısmı kesebilirsiniz. Bazı Android cihazlarda bu özellik var fakat bazılarında ise marketten uygulama indirmek gerekiyor. MP3 Cutter isimli uygulama tam bu işi görüyor ve ses dosyalarını kırpabiliyorsunuz.

Telefonunuza aktardığınız ses dosyasını kopyalayın ve cihazınızdan dosya arşivine erişin. Ardından Media – Audio yolunu seyrederek Notifications ve Ringtones ismindeki dosyaları bulun. Ses dosyalarını zil sesi olarak kullanacak iseniz Ringtones içine, bildirim olarak kullanacak iseniz Notifications yoluna ses dosyasını atıyorsunuz.

 Ses dosyasını attıktan sonra yapmanız gereken, telefonu yeniden başlatmak olacaktır. Telefonunuz yeniden başladığı zaman Ayarlar uygulamasına erişin ve ardından zil seslerinin arasında yeni eklediğiniz ses dosyasını bulun. Yeni ses tonunu seçin ve onaylayın. İşlemler tamamen bu kadar.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: