Reklam

SEO / SEF

Backlink Nedir?

Herkesin merak ettiği olay bu aslında cevabı çok basit, başka bir siteden kendi sitenize yada sizin sitenizden başka bir siteye link çıkışına backlink denir. Türkçe anlamı geri link demektir. Size sağladığı fayda ise Arama Motorlarında sizleri aldığınız backlink sitesinin ne kadar yüksek değerleri var ise sıralamanız o kadar yukarıya taşır. Bu iş tam olarak SEO‘ya dayanmaktadır.

Örnek olarak bir backlink vermek gerekirse;

Yukarıda tanımladığımız örnek benim farklı bir siteye verdiğimde benim site bir backlink çıkışı sağlanmış olacak. SEO‘da bir etkisi olmasını istiyorsanız eğer kalıcı backlink almak her zaman fayda sağlar. Kısa süreli backlink alımları sitenizde iyi bir sıralama yaptıktan sonra 2 ay sonra backlink kaldırılırsa eğer ciddi düşüş yaşayabilirsiniz ve bu süreç epey fazla olabilir yeni alacağınız backlink‘ler onlar kadar etki etmeyebilir.

Bu konuyuda Haber sitelerine Tanıtım Yazıları yada Makale yazdırıp çözebilirsiniz ama çok kesin bir sonuç beklemeyiniz. Süreç hiçbir zaman kısa olmayacaktır. Arama motorlarının backlink‘e önem vermesinin mantığı sudur; A-B-C-F-G-K siteleri (H) sitesine link veriyorsa demek ki bu site kaliteli iyi bir sitedir. Backlink için en kolay yöntem bir siteye başka bir site tarafından link verilmesidir. Tanıtım yazılarınız içerisinde kendi sıralamasını istediğiniz kelimelere link işlemi uygulayın ve kaliteli sayfalarda yayınlanmasını isteyiniz.

Not: Tarafımca tanıtım yazıları, backlink vs. işlemleriniz sadece kendi bloğum olmak üzere yapılmaktadır. Ücretsizdir sadece karşılıklı olması ve devamlılığının olması halinde backlink verilebilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın