Reklam

Genel

Disney Plus Nedir? Türkiye’den Disney Plus İzle

Disney Plus Nedir? Türkiye’den Disney Plus İzle

Disney Plus nedir? Türkiye’den Disney Plus nasıl izlenir? Disney Plus dizilerini ABD dışından nasıl izleyebilirsiniz? 

Disney Plus, Netflix gibi bir çevrimiçi içerik platformudur. Daha önce içeriklerini Netflix üzerinden yayınlayan Walt Disney kendi platformunu 2019’da faaliyete geçirmiştir. 

The Simpsons, Avengers gibi ilgi çekici içerikleri barındıran Disney Plus hala Türkiye’de mevcut değil. Disney Plus ve DisneyLife birbirine karıştırılmamalıdır. DisneyLife, Disney’in bir önceki iiçerik platformudur ve artık mevcut değildir. DisneyLife’ın mevcut müşterileri otomatik olarak yeni platform olan Disney Plus’a taşınmıştır. 

Disney Plus’ta Jungle Book, Lion King (Aslan Kral) ve Dumbo gibi animasyonları; Avengers ve Wandavision gibi Marvel dizi ve filmlerini; Twentieth Century Fox filmlerini; Mandalorian gibi Star Wars içeriklerini, National Geographic içeriklerini; Toy Story ve Incredibles gibi Pixar filmlerini bulabilirsiniz. 

Türkiye’den Disney Plus İzle

Türkiye’den Disney Plus nasıl izlenir? Disney Plus Türkiye’ye hala gelmedi. Disney Plus içeriklerini Türkiye’den şu anda izlemeniz için VPN kullanmanız gerekiyor. 

VPN nedir? VPN, bilgisayar veya akıllı telefon gibi cihazların internet protokol (IP) adresini değiştiren bir sanal özel ağ teknolojisidir. VPN ile Disney Plus’ın mevcut olduğu bir ülkenin IP adresini alarak Disney Plus içerikleriniz izleyebilirsiniz. 

Disney Plus şu anda Amerika, Latin Amerika ülkeleri, Kanada ve birçok Avrupa ülkesinde mevcut fakat Türkiye’ye hala gelmedi. VPN ile bu ülkelerden birinde bulunan sunucuya bağlanın. Daha sonra Disney Plus içeriklerine erişebilirsiniz. 

VPN programları IP adresinizi değiştirmenizi ve yurtdışındaki çevrimiçi içeriklere erişmenizi sağlar. Seçeceğiniz VPN programı güvenlik duvarlarını aşabiliyor olmalı. Ücretsiz VPN programları ile bunu başaramayabilirsiniz. Başarsanız bile kısa sürede erişim engeline maruz kalabilirsiniz. Ücretsiz VPN programları aynı zamanda çevrimiçi aktivitelerinizi kaydediyor olabilir. Mümkünse kullanmaktan kaçının. 

VPN programınızı seçtikten ve indirdikten sonra birçok yerde sunucuya sahip olduğunu göreceksiniz. VPN ile Almanya’dan internete bağlandığınızda çevrimiçi içeriklerin dili Almanya olacak; Amerika veya İngiltere üzerinden bağlandığınızda İngilizce olacaktır. 

Örneğin, VPN ile ABD’den internete bağlandınız. Google’da arama yaptığınızda bile sonuçlar İngilizce olacaktır. Bunun sebebi bilgisayarınızın fiziki olarak Amerika’da olduğu düşünülmesidir. VPN ile sanal olarak fiziki sınırları aşabilirsiniz. 

Disney+ haricinde VPN ile Ne İzleyebilirsiniz?

VPN ile Netflix’in diğer ülkelerdeki içeriklerini, Hulu, HBO içeriklerini izleyebilirsiniz. 

Netflix’in ABD, İngiltere veya Almanya içeriklerini VPN ile izleyebilirsiniz. VPN ile sanal olarak coğrafik uygulanan kısıtlamaların hepsini aşabilirsiniz. 

VPN Başka Ne İşe Yarar?

VPN ile sadece dizi ve film içeriklerini değil çevrimiçi oyunları da keşfedebilirsiniz. VPN ile daha Türkiye’de sunulmayan online oyunları oynayabilirsiniz. VPN ile IP adresiniz gizleneceği için IP adresinize uygulanabilecek DDoS saldırılarına karşı da korunursunuz.

VPN ile bağlandığınız ülkenin bütün çevrimiçi içeriklerine ulaşırken online alışverişte tasarruf ta yapabilirsiniz. Örneğin, uçak biletinin fiyatı Türkiye ve Almanya’da farklı olabilir. Alacağınız uçak biletinin fiyatının başka ülkelerde daha ucuz olup olmadığını VPN ile görebilirsiniz. Bu sadece uçak bileti için geçerli değildir. Online alışverişlerinizde VPN ile sık sık fiyat kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.  

Ücretsiz VPN programı kullanıyorsanız alışverişinizi ücretsiz program ile gerçekleştirmeyin. Kredi kartı bilgileriniz çalınabilir. 

VPN ile seyahate çıktığınızda havaalanı ve benzeri alanlarda şifresiz Wi-Fi ağlarına güvende bağlanabilirsiniz. Havaalanlarında şifresiz Wi-Fi ağlarda birçok insan siber saldırıya uğruyor. Şifresiz ağlarda veri akışı siber saldırganlar tarafından kolaylıkla gözlemlenebilir. VPN ile telefonunuzun veya bilgisayarınızın veri akışını şifreleyebilirsiniz. Aynı şey otel, kafe, park, alışveriş merkezi gibi ortak alanlardaki şifresiz Wi-Fi ağları için de geçerli. VPN ile veri bağlantınızı şifrelediğinizde ağ operatörü bile çevrimiçi aktivitelerinizi göremez.

VPN programları ile gerçek IP adresinizi internetten gizlersiniz. VPN programı size anonimlik sağlar. Fiziki konumunuzu gizlemiş olursunuz. Ağ üzerinde verileriniz şifrelenmiş olur. İnternet servis sağlayıcısı haricinde siber saldırganlar da bu verileri okuyamaz.

VPN ile hem anonimlik hem de güvenlik elde edebilirsiniz. Ücretsiz VPN programları bunları uzun vadede sağlamayabilir. VPN seçerken müşteri hizmeti sunup sunmadığına ve kullandığı şifreleme yöntemlerine bakabilirsiniz. 

Disney Plus, Hulu, Netflix ABD gibi içerikleri VPN ile izleyebilirsiniz. Covid-19 pandemisinin başlaması ve evden çalışanların sayısındaki artış ile VPN kullanımı büyük bir artış göstermiştir. 

Bir önceki makalemi okumadıysanız centos 7 cpanel kurulumu başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Previous Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: