Reklam

Günlük Rutinler

Dönüm Noktası

Bu içerik biraz özel olacağı için uzun olabilir okumayabilirsiniz herhangi bilgilendirme yada ders konusu vs. değildir.

Bugün hayatım konusunda epey bir düşündüm ve kararlarımı ince eleyip sık dokudum bir karar verdim. Hayatta herkesin yanlışları olabilir ama benim biraz fazla birçok dost/arkadaşımı kırdım şuanda dönüp baktığımda ne için kırmışım diye sadece para olarak denilebilir. Hepsinden özür diliyorum ki affetmeyenler olacaktır elbet onlar içinde yapabileceğim birşey olmadığını düşünüyorum.

Başarısızlıklarım olduğu gibi birçok başarım’da oldu ve bu başarılar sayesinde bu blog üzerinde birçok kişiye ulaşabiliyorum sosyal medya hesaplarımda bulunan tüm arkadaşlarıma desteğim olduğu kadar üzdüğüm yanları oldu bir zamanlar hergün bloğuma ücretli/ücretsiz ne varsa paylaşan ben şuanda sadece boş şeyler paylaşmaktan başka birşey yapmıyorum. Tabi bu yapmayacağım anlamına gelmez diyerek konuya bir netlik kazandılarım, başlıktada belirttiğim gibi “Dönüm Noktası” hayatta var olduğum yaşamım boyunca para kazanmayı ikinci plana atıp öncelikle insanlara yardımcı olmaya çalışacağım artık dışarıdan freelance işler alımınıda kapattım ve yazılım işini beynimde bitirdim diyebilirim.

Buradan çıkartacağınız anlam ise şudur ki artık yazılımı sadece kendim ve bloğum için yapacağım öğrendiğim herşeyi sizlere aktarmak için uğraşacağım ve farklı alanlarda çalışma yollarına başvuracağım. Peki şimdi siz şöyle düşüneceksiniz bu kendi freelance işlerden para kazanamamış ki böyle bir yola başvurmuş asla böyle düşünmenizi istemem ben dediğim gibi çok fazla yanlış yaptım ve telafi edilemeyecek cinslerden olabilir zamanında teslim etmem gereken işi teslim etmedim ve sonuçları çok ağır geldi bana bunun gibi birçok örnek daha var tabi aynı anda 10’dan fazla iş alıp hepsini sallayıp sallayıp çok fazla ileri tarihli olarak teslim ettiğim zamanlarda oldu kısacası artık yazılım işinden sıkıldım.

Tüm yazılım dillerinde kendime birşeyler katacağım ve bu kattığım bilgiyide sizlerle paylaşmak için kullanacağım bu blogda bulunan herşey 3 yıl içerisinde (yakın zamanda 4 olacak) tamamen benim tarafımdan paylaşılan şeyler ve çok fazla bilgi birikimin olduğunu göreceksiniz.

İlk önceliğim elimde olan işleri bitirmek ve mutlu bir şekilde teslim etmek olacak sonrasında ise bir iş olacak ve bu işte çalışıp hayatımı düzene sokacağım tabi bu iş yazılım sektörü dışında olacak ama bilişime yakın tabi çünkü bilgisayar olmadan yapamıyorum gibi birşey 🙂 Sosyal hayat konusundada biraz kendimi toparlayacağım, bir sevgilim vardı ve uzun bir ilişkiden sonra ayrıldık ve çok etkiledi diyebilirim birazda onun ahtı gibi birşey herhalde olanlar ondan sonrasında biriylede birlikte olamıyorum herneyse elbet buluruz birini inşallah.

Neyse ya çok fazla uzun geldi bu bana gözlerim ağrımaya başladı he birde sigarayı bırakabilirim belki bide alkolü çünkü düzen bunu gerektirebilir. Akraba ilişkilerime son 3 senedir ara vermiştim belki onları düzeltirim sonrasında yapılacak elbet birşeyler buluruz siz takipte kalın. Sağlıcakla 😉

Previous Post Next Post

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply Berke 13 Kasım 2015 at 19:23

  Öncelikle yeni kararlarında umarım başarılı olursun. Seni tanımam etmem sadece eskiden aşırı bir Counter-Strike oyuncusuydum. Panelini burdan indirmiştim. Soru sormak için sitene giriyordum. Bende programlama/web programlama üzerine çalışıcam. Fakat sen dillerin çoğunlugunu biliyorsun. Bir kaç soru sormak istiyorum. İlk başta google app engine ile phython ve html,html5,css,php, vs. gibi dilleri öğrenicem. Fakat konumuz bu değildi. İleride bilgisayar müh. veya yazılım müh. okuyacağım. Bunuda söyledik artık aldıgın kararlar hakkındaki yorumlarama geçelim biraz ukalaca olucak ama uyguyalıp uygulamamak sana kalıyor tabi ki 🙂 Hayatımızda bence bir çok dönüm noktası var bunlar 1-2-3.. diye uzayıp gider. Bana göre sen sanırım hayallerin için bazı insanları kırdın. Fakat insanlar hayallerini yaşamaya çalışırken. Kimi kırdım kimi kırmadım gibi düşünemiyor. Malesef fakat hatalarını farkına varmışsın. Onlarda seni anlayışla karşılayacaklardır. Eminim birde bir tavsiyem olucak bir saç stili yaparsan çok güzel olur. Profillerini baktıgım zaman verdigi hava hayattan bezdim gibi bişe oluyor. Tekrardan hayatta başarılar 🙂

  • Reply Orhan BAHAR 30 Kasım 2015 at 15:04

   Güzel yorumun için teşekkürler dostum 🙂

 • Reply Ismet Yeşilkaya 16 Kasım 2015 at 05:45

  Yaptığınız hataları bilmek , bundan ders çıkarmak ve düzeltmeye çalışmak çok güzel bu davranışınızı takdir ettim. Tanıdığım en iyi developerlardansınız umarım bu dönem hayatınızda olumsuz bir etki yaratmaz.Yeni yazılarınızı bekliyorum. 🙂

  • Reply Orhan BAHAR 30 Kasım 2015 at 15:05

   Yorumun için teşekkür ederim, yakın zaman içerisinde blogda yeni yazılarımı görebilirsiniz aktif olarak kullanıma geçeceğim tekrardan.

  Bir Cevap Yazın