Hakkımda

aboutpageSelam ben Orhan, hakkımda kısmını fazla uzun tutmak istemiyorum yaşım genç ve anlatacak fazla birşeyim olmayabilir. 2006 yılında ilk HTML girişimine bedava-sitem ile başladım. İlk zamanlar çok zevkli ve eğlenceli idi fakat gün geçtikçe isteklerim çoğalmaya başladı örnek verecek olursak mesela site içi arama motoru istiyordum ve bunun nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim yoktu. 2008 yılında biraz daha tecrübe edinerek googleda arama yaptım ve sonuç olarak PHP denen şeyi buldum başladım kafayı yormaya.

İlk PHP’ye 2008 yılında birkaç video izleyerek başladım ve türkçe kaynak pek yoktu bu yüzden ingilizce üzerinde geliştirme nasıl yaparım düşüncesine geçtim. Kurslara gittim, yeteri kadar ingilizce öğrendiğime kanaat getirerek ingilizce kaynaklardanda yardım alarak epey geliştirdim.

2011 yılına kadar basit projeler üreterek cuzi miktarlar kazandım ve 2011 yılından sonra artık bu şekilde ilerlemeyeceğine karar vererek daha büyük projeler üzerinde çalıştım. Artık yeteri kadar kazanabiliyordum, not olarak düşmek gerekirsede insanın kendi parasını kazanması çok güzel birşey olduğuna inanıyorum.

Bu zaman içerisinde CRM, E-ticaret, Kurumsal Web Siteleri, Ücretsiz Servisler ve Bireysel işler yaparak yüzlerce müşteriye ulaştım. Zaman ilerledikçe yeni gelişen teknolojilere adapte olmaya başladım örnek vermek gerekirse frameworkler diyebilirim. Bunun yanı sıra NodeJS, AngularJS, Bootstrap, Socket.io, MongoDB vs. konularındada kendimi geliştirmeyi ihmal etmedim.

2015 yılının son düzlüğüne girdiğimizde ise Kurumsal firmalara Freelance olarak destek veriyorum ve tam zamanlı bir ekipte yer alıyorum. Bu zaman içerisinde ZN Framework‘te Ana Geliştirici rolündeyim.

Daha fazlası ve cv için lütfen : orhanbahar.com.tr adresinden vcard sitemi inceleyebilirsiniz.

5 Comments

 • Reply Hilmi Özsaygılı 23 Ocak 2014 at 12:41

  Mail adresinizi iletirseniz bir konuda çalışabilmek için görüşmek isterim

 • Reply ceyda aykan 14 Mayıs 2014 at 23:56

  merhaba , skype den sızı ekledım ve maılde attım benı eklermısınız , size danısman gereken konu var ve yardımınıza ıhtıyacım var. skype adres: tome_cankovic

  • Reply orhanbhr 15 Mayıs 2014 at 13:05

   Skype üzerinden dönüş gerçekleştirildi.

 • Reply Orhan BAHAR 22 Mart 2016 at 01:18

  Wikipedia detaylarıma ulaşabilirsiniz; https://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Orhanbhr

 • Bir Cevap Yazın