Reklam

Hakkımda

Selam ben Orhan, 21 yaşında kanı kaynayan bir genç olarak sizlere profesyonel yazılım hayatımdan ve kendimden bahsederek söze girmek istiyorum. Profesyonel yazılım hayatına 2011 yılında başlayarak daha öncesinde ise öğrenme dediğimiz evreleri atlatarak tabi İngilizce ile biraz sorunları olsada birçok konuyu iyi bir şekilde öğrenerek kendini geliştirdi.

Profesyonel olarak işler yapmaya başladığından sonra okul hayatı epey bir kötü geçerek derslerini olumsuz etkilemiş ve okulu Lise’de bırakmak zorunda kalmıştır. Şu anda MAOL üzerinden okumaya gayret gösteriyor. Bu işe ilgisi para kazandıkça daha çok artarak ve bağlılığını koruyarak ilerlemektedir.

Birçok kişinin aksine iş konularında çok fazla seçici ve Freelance olarak hizmet vermektedir. Ayrıca birçok Kurumsal firmanın yazılım danışmanlığını yapmaktadır.

Şu ana kadar geliştirdiği birçok proje ve çalıştığı şirketlere irili ufaklı olarak birçok katkıda bulunmuştur. PHP’den o kadar sıkılmış olsa gerek ki şu anda JavaScript alanında bir çok proje yürütüyor. Ayrıca kendisi bir girişimci film, dizi, spor ve teknoloji üzerine birkaç yatırımı bulunmaktadır.

Üzerinde çalıştığı bazı yazılım dilleri/paketleri ise PHP, AngularJS, NodeJS, Bootstrap, HTML, CSS, Socket.IO, MongoDB, Redis gibi birçok alanda sizler için istediğiniz projelere bir uzman gözü ile destek olabilir. Bunun yanı sıra CRM (ERP), E-ticaret, Kurumsal Web Siteleri, Yönetilebilir Web Sistemleri, Site içi SEO ve aklınıza gelebilecek birçok proje içinde size yazılım danışmanlığı sağlayabilir.

Aynı zamanda blog üzerinden Eğitim video ve yazılı dersleri, yazılım dünyasındaki önemli gelişmeleri ve kullandığınız yazılım dillerinde aldığınız hataların çözümlerini anlattığı bir blog yazarıdır. Apple ile arası çok fazla haşır/neşir yeni teknolojileri severek takip eden birisidir. Bu zaman içerisinde ZN Framework‘te Ana Geliştirici rolündeyim. ZN Framework için bilgi edinmek istiyorsanız ilgili makalelerimi okuyabilirsiniz.

Daha fazlası ve cv için lütfen : orhanbahar.com.tr adresinden vcard sitemi inceleyebilirsiniz.

5 Comments

 • Reply Hilmi Özsaygılı 23 Ocak 2014 at 12:41

  Mail adresinizi iletirseniz bir konuda çalışabilmek için görüşmek isterim

 • Reply ceyda aykan 14 Mayıs 2014 at 23:56

  merhaba , skype den sızı ekledım ve maılde attım benı eklermısınız , size danısman gereken konu var ve yardımınıza ıhtıyacım var. skype adres: tome_cankovic

  • Reply orhanbhr 15 Mayıs 2014 at 13:05

   Skype üzerinden dönüş gerçekleştirildi.

 • Reply Orhan BAHAR 22 Mart 2016 at 01:18

  Wikipedia detaylarıma ulaşabilirsiniz; https://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Orhanbhr

 • Bir Cevap Yazın