Reklam

Git/Github/Bitbucket

Host Üzerinde Git Clone Uygulamak

Herhangi bir panel kullanıyorsanız eğer (Plesk, cPanel, DirectAdmin vs.) bitbucket yada github üzerinde bir repodan dosyalarınızı hostunuza direkt olarak aktarım yapmakta sıkıntı çekiyorsanız bu makalemde tam sizin sorunuza çözüm bulacağız. Öncelikle hostunuzdaki tüm dosyaları silin ve ardından SSH üzerinde hostunuzun bulduğu kısma gelin.

Yukarıdaki ilk komutumuzu uyguladığımızda boş bir .git dosyası açmış olduk ve içerisini şimdi dolduracağız. Ardından bitbucket yada github üzerinde bir repoya sahipseniz clone adresini kopyalayın sıradaki komutumuz için gerekli olacak.

Yukarıdaki repo_url kısmına sizin SSH destekli reponuzun clone adresini yapıştrın ve enterlayın. Eğer bir hata çıkmaz ise, bir sonraki adımda repomuzda bulunan dosyaları çektireceğiz.

Yukarıdaki branch_name genel olarak master olur ama değiştirdiyseniz siz kendinizin adı ile değiştiriniz. Ve sitemizi kontrol ettiğimizde dosyalarımızın gelmiş olduğunu göreceksiniz.

Eğer uygulama işleminde sorunlarınız olursa lütfen yorum olarak yada mail atarak belirtiniz, müsait olduğum süre boyuncu cevaplamaya çalışacağım. 24-48 saat içerisinde kesin dönüş yapıyorum.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın