Reklam

Laravel

Laravel Horizon Tanıtımı

Laravel Horizon Tanıtımı

Nedir bu Horizon sorusuna şu şekilde yanıt verebilirim, Redis kuyruklarınız için güzel bir gösterge tablosu ve kod temelli yapılandırma sistemini bir araya getiriyor. Bugün horizon.laravel.com adresini incelediğimizde yarın beta olarak kullanıma sunacağını görmekteyiz. Horizon composer ile kurulan kolay ve tek sayfalık bir Vue uygulamasıdır. Bu uygulamanın bizlere ne katacağını ilerleyen süreçte göreceğiz. Küçük bir ekip ile yapılmış ve bu ekipte emeği geçen kişiler ise Mohamed SaidDavid Hemphill, ve Steve Schoger.

Gerekli desteği yapan kişilerin github adreslerini inceleyebilmeniz için sizlere linklerini paylaştım. Horizon, kuyruklarınızdan biri dolu olduğunda Slack ve SMS bildirimlerini gönderir. Bir bildirimin ne zaman gönderileceğini belirlemek için bekleme zaman girişlerinizi kolayca yapılandırabilirsiniz. Bu, kuyruklarınızın ne zaman daha fazla çalışana ihtiyaç duyulduğunun farkında olduğunuz anlamına gelir. Bildirimi aldıktan sonra, Horizon’un kod temelli yapılandırması, daha fazla işçi katmak için hızlı bir yapılandırma değişikliği yapmanıza izin verir.

Taylor Otwell’in Horizon için hazırladığı makaleye ilgili adresten ulaşabilirsiniz. https://medium.com/@taylorotwell/introducing-laravel-horizon-4585f66e3e

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın