Reklam

Genel, Günlük Rutinler

Neden Blog Sitesi Açmalıyız?

Bu makalemde sizlerle neden bir blog sitesi açmalıyız bunlara deyineceğim ve bide benim ağzımdan dinleyin. 🙂 Blog bir insanın kendini ifade edebileceği günlük tarzında sanal ortamda oluşturulan amaçlar farklı olsada içerik daima herkes için aynı olan bir kavramdır.

Örnek vermek gerekirse benim bloğum kişisel ve ticari açıdan pazarlamada benim çok işime yarıyor beni arama motorları üzerinde üst sıralara taşıyor, bu da sizi birçok aramada sonuçlarda çıkmanıza yarıyor ve bunun size avantajı çok basit kendinizi rahatlıkla işiniz açısından pazarlayabiliyorsunuz. Ayrıca blog siteleri sadece bir amaç için kurulmuş olmayabilir birden fazla amaç sizi ilerleyeceğiniz yolda doğru hedeflere götürebilir.

Bir yazılımcının bloğu illa ki yazılımdan oluşacak diye birşey elbet yok kendinizi işinizi ya da başarılarınızı anlatabilirsiniz. Bunlar çok normal şeyler olarak algılanmayabilir fakat günümüzde herşey çok normal insanlar büyüdükçe anılar bırakmak ister bizler için ise anılar sanal ortamlar olacak.

Şuanda facebook’un bile size yaptığı şey bu mesela size şuanda belirli bir tarihin anısını ana sayfanızda gösteriyor ve paylaşma imkanı sağlıyor ama blogda öyle değil tabiki blog biraz uğraş gerektiriyor ve sabır da bunların en önemli şeylerinden birtanesidir.

Bir blog yazmak için sizlere gereken sadece alan adı, hosting ve wordpress bu terimleri hiç anlamayan biri bile google üzerinde araştırma yaparak çok iyi sonuçlar elde edebilir yada kişisel sitemin arama kısmına bu terimleri yazdığındada olumlu sonuçlara ulaşabilir. Günümüzde blog sahiplerinin birçoğu siber saldırılardan çekiniyor ve hevesleri kırılıyor bu konu için kimse birşey yapamıyor eğer ki bunu önleyebilecek bir kapasiteniz var ise zaten siz bu işi başarmışsınız demektir.

Neyse blog yazmanın önemi kısacası sizi internet ortamında tanıtmak, duyurmak yada en doğru sonuçlarda sizin çıkmanızı sağlamaktır. Bugün bir işe girdiğinizde bile sizler bunları belirttiğinizde birşeyler başarmış olduğunuzun kanıtı olabilir. Düşünün ben sınav kağıtlarına bile yazıyordum sosyal medya üzerinde sayısız kişi edindim sadece bloğuma girip beni takip etmeleri için ve şuanda 4 senelik bir bloğa sahibim ve gurur duyuyorum. Bu makalemi okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın