Reklam

Counter - Strike

phpMyAdmin 403 Forbidden Sorunu

Daha önceki yazılarımda sizlere Counter – Strike oyununun PHP panelini kurmanız için linux sunucunuza kurulumu anlattım, fakat bu makaleyi okuyan arkadaşlarımız yapmak istediklerinde detaylı olarak sistem bilgisi bilmediklerinden, phpMyAdmin’e girerken sorun yaşıyorlardı bu sorunda 403 Forbidden Error oluyor genellikle.

Bu sorunun cevabı aslında çok basit, sizlere 2 seçenek sunuyorum ilk seçenek genel olarak herkestedir eğer sunucunuzda bir firewall yok ise yazılımsal olarak kastediyorum. Selinux kapatmak olmalı bu işlemide bir başka konumda bakabilirsiniz. Selinux’u kapatmak konusma gitmek için tıklayınız.

İkinci seçenek ise iptables yani yazılımsal firewall kapatmak olacaktır; /etc/init.d/iptables stop ile kısa süreli olarak durdurabilirsiniz. Eğer ki sorununuz bu nedenden ise devamlı reboot attığınızda bu işlemi yapmak istemiyorsanız eğer chkconfig iptables off yazarak başlangıçta kapatabilirsiniz.

Eğer ki bu konular ile ilgili olarak sorunlarınız oluyorsa yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz 24-48 saat içerisinde cevap vermiş oluyorum. Diğer sosyal medya, skype yada telefon gibi şeylerden yazan arkadaşların işlemlerini gerçekleştirmiyorum bilginize.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın