Reklam

seo nedir
SEO / SEF

SEO Nedir?

Selamlar arkadaşlar,

Bugün ki içeriğimiz SEO Nedir ile ilgili olacak SEO hakkında birkaç söyleyişte bulunacağım nedir bu SEO (ESIO) bunları dilimiz döndüğünce aktarmaya çalışacağım. Öncelikle konuya başlamadan önce SEO hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız seohocasi.com adresindeki binlerce yazıyı okuyabilirsiniz. Ya da yıldızı yeni parlayan ama sektörde bir hayli eski kişilerden ayhankaraman.com adresindeki yararlı bilgilerede göz geçirmenizi tavsiye ederim.

 

SEO Nedir?

SEO İngilizce terimi Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Bu işlem sizin arama motorlarında sıralamanızı ve daha üst sıralamara taşımanıza yardımcı olur. Sağlıklı bir SEO’ya sahip site kategori farketmeksizin Satış, Hizmet ya da Paylaşım konusunda daha fazla kitleye (hedefe) duyurmanızı sağlar. SEO yüksek aranma hacimlerinde oldukça sabır isteyen bir iştir ve yanlış yapılan hamleler bazen sitenizi çöp haline getirebilir. Peki bu SEO yerine Adwords uygulasam daha sağlıklı bir kitleye sesimi duyururum diyorsanız yanlış bir düşünceye kapıldığınızı belirtmek isterim. Adwords’ün yeterli olmadığı yerde size SEO kapısı açılacaktır ve her gün paranızı çöpe atmaktan başka birşey yapmıyor olacaksınız. Eğer ki kalıcı olarak üst sıralarda yerinizi almak istiyorsanız doğal yöntemlerle SEO’ya yönelmenizi tavsiye ederim aksi takdirde hiç bitmeyen bir rekabet ortamının içinde sitenizi Adwords’de sürekli alt sıralarda görebilirsiniz. Ama şunu belirtmek isterim ki ilk sıralara gelene kadar ve kalıcılık sağlayana kadar Adwords sizin için yararlı olacaktır bunun yanı sıra Sosyal Medya üzerinde Sponsorlu ve Viral paylaşımlar ile insanların ilgisini çekecek ve akılda kalıcılık sağlayabilirsiniz. Sayfanıza sağlanan organik hit ile sıralamarda olumlu değişiklikler göreceksiniz.

 

Lütfen SEO konusunda kendinizi geliştirmek üzere iseniz denemelerinizi siteniz üzerinde yapmayınız süreçler bazen çok fazla uzun olabiliyor ya da geri dönüşü olamıyor. Çöp olarak sitelerinizi Google, Yandex ya da diğer arama motorlarında görmek istemeyiz. Bu konuda yukarıda belirttiğim sitelerden profesyonel destek alabilir ya da soru-cevap kısımlarından ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, Hoşçakalın. Eğer ki yazımı beğendiyseniz düşüncelerinizi paylaşmanızı isterim. Herkese çok Teşekkürler.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: