Reklam

MySQL

The storage engine for the table doesn’t support r (Hatasının Çözümü)

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlerde bildiğiniz üzere karşılaştığım birçok hatayı çözdüğümde paylaşma gereksinimi duyuyorum sizlere hem türkçe kaynak hemde benim için sonraki hatalarımda ilk arayacağım yer kendi bloğum olması açısından arşivlemeye çalışmaktayım.

Öncelikle bu hatayı neden aldığımızı açıklayalım veritabanımızda tablolarımızın türü yazar listelediğimizde onlar “InnoDB” ise verir bunların ne olması gerekir derseniz “MyISAM” olarak ayarlanması gerekir peki bunu nasıl yapıyoruz ona gelelim şimdi tablomuzun ismi örnek olarak “uyeler” olsun bu uyeler tablosu için bir SQL komutu çalıştıracağız phpMyAdmin’de bulunan yukarıki bölümdek sekmelerden SQL’e tıklayınız ve ardından oraya şunları yazınız.

ALTER TABLE uyeler ENGINE = MyISAM;

Yukarıdaki kodu SQL bölümünde çalıştırdığımızda tablomuzun türü MyISAM olarak değişmiş olduğunu göreceğiz eğer bir hata almaz isek hata alırsanız yorum kısmından benimle irtibat kurabilirsiniz gerekli incelemeleri yapıp sizlere çözüm üretebilirim.  Daha sonrasında “uyeler” tablosunu onarmak istediğimizde başarılı olduğunu göreceğiz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply lezzetcim 19 Mart 2018 at 23:37

  **** ******* **** bu komutla bir sürü uğraşırsın bunun daha farklı daha basit yöntemleri var aklına sokayım senin *** ****** yazılımcıyım diye geçiniyorsunda bir ***** bildiğin yok…

  • Reply Orhan BAHAR 26 Mart 2018 at 07:08

   Buraya kadar arayıp bulabildiysen çözümünü bulmuşsun demekki burada bu yorumu yazana kadar çözümünü anlatsaydında insanlar faydalansaydı, bu şekilde yazmak kolay neden acaba bildiğin şeyleri yazamayacak kadar cesaretli değilsin? Senden rica klavye delikanlılığı yapmayın kesin artık burada senin gibiler çok fazla bilgiye aç insanlar için hizmet veriyoruz.

  Bir Cevap Yazın

  %d blogcu bunu beğendi: