Reklam

Genel

Türkçe Youtube Eğitim Kanalları

Türkçe olarak eğitim veren Youtube kanallarını sizler için derlemek istedim. Birçoğunu yakından biliyorsunuzdur elbet ama bilmedikleriniz de mutlaka vardır. Birçoğu eşimiz/dostumuz ama gerçekten bilgi birikimlerini bizlere en doğru şekilde aktarmaya çalışıyorlar. Kusurları yok mu diyorsanız da elbet her insanın kusuru vardır ama bunları sineye çekmekte bir erdemliktir. Siz bu Youtube eğitim kanallarına desteğinizi esirgemediğiniz sürece onlarda sizlere bilgi birikimlerini en doğru şekilde aktarmaya devam edeceklerine inanıyorum.

İlk olarak sizlerden bir sorunun cevabını bekliyorum; Hangi siteler sizin için en doğru öğretim şeklidir?

Yazılım Bilimi : Türkiyenin yazılımla, teknolojiyle ilgili en büyük kaynak olmak amacıyla kurulmuş bir kanaldır. Python, C, HTML5, CSS3, Php, Android, Java vs. gibi dersler kanalımızda bulunacaktır.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UCZNZj3mkdCGJfCoKyl4bSYQ

Fatih Acet : Kanalimda yazilim gelistirme ile ilgili videolar yayinliyorum. Vue ve Javascript üzerine ayrıca günlük vloglarınıda yayınlayan başarılı bir Youtuber.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UCvANtNYHe556zUWm6VzJenQ

Prototürk : Tasarım ve Kodlama üzerine genel bilgiler ve eğitim videoları hazırlayan videoları Tayfun Erbilen tarafından hazırlanan bir eğitim kanalıdır.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/user/uzmanvideo

İbrahim Çevrük : Html, Css, jQuery, cURL ve Php Dersleri, web dilleri hakkında videoların barındığı youtube kanalıdır.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UC-N1FtaVBFT5_ZOGOhq1qiQ

Bilgisayar Kavramları : Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Veri Madenciliği konularında eğitim ve güncel gelişmeleri takip amaçlı videolar yayınlanmaktadır. Bu kanaldaki videolar Şadi Evren ŞEKER tarafından hazırlanmaktadır.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UCkkgrhDCJheXQNIFqUVw0_g/videos

Dilo Abinin Yeri : Web dersleri anlatan bir eğitim kanalıdır. AngularJS, Laravel gibi popüler frameworkler hakkındada püf noktalarına değinen bir kanaldır.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UCsfouxVMnTyCIJVflI6CGig

Üstün Özgür : Kendisi ReactJS alanında uzmanlaşmış ve bu alanda Türkiye’de ilk eğitim videosu hazırlayan bir eğitmendir. Javascript ve Front-End alanında gerçekten başarılı bir ekibi var onlarla tanışmanızı öneririm.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/user/ustunozgur

Oğuzhan Memiş : Yazılım ve Tasarım dersleri anlatan bir kanaldır.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UChI-HyWTTwBx7ZmZ1eVEx0Q

Web Dersleri : Web Üzerine Yararlı Videolar Paylaşan bir Kanaldır.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UCUFULYUWE6YebEV_IeRHMIQ

Emrah Yüksel : Youtube kanalımda yayınladığım 500’ün üzerinde ders ve profesyonel iş hayatımda edindiğim tecrübeleri harmanlayarak özenle hazırladığım “Sıfırdan İleri Seviye Web Programlama (HTML+PHP+PDO+MySQL) ” Kursu için kanal abonelerime özel indirimden sende yararlan. Kupon Linki: https://goo.gl/DhnP8f

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UC2u9Gc37Rq44dB3mW4Kdi-w

ZN Framework : PHP ile yazılmış ilk yerli framework başlığı adı altında PHP ile ilgili zn framework bilginizi tazeleyebilirsiniz.

İlgili kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/UCynpgcIb_84uF0UFM_DXO4w

Bu yazıda daha fazla eklemeye çalışacağım eğer ki sizde yer almak istiyorsanız lütfen yorum olarak bırakınız. Herkes için faydalı içerik üretenlere mutlaka destek olalım.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın