Reklam

Genel

WordPress Site için Adblock Eklentisi Kurulumu

Selam arkadaşlar,

Daha önce bir makalede sizlere WordPress için Adblock eklentisi nasıl kurulur, Adblock eklentisi ne işe yarar ya da Adblock eklentisi ayarlarını göstereceğimi belirtmiştim. Bu makalemizde ise bu söylediklerimizi en iyi şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım bu eklenti sizin WordPress siteniz için geçerlidir. Diğer yapı ve bloglar için lütfen Google üzerinde araştırma yapmayı deneyiniz eğer ki takıldığını bir konu olursa yorum olarak belirtmekten çekinmeyiniz. En kısa sürede sizlere aradığınız cevabı bulmaya çalışacağım.

Şimdi ilk önce WordPress kontrol paneline giriş yapıyoruz ardından Menü (Navigation) > Eklentiler (Plugins) > Yeni Ekle (New Plugin) şeklinde ilerleyiniz. Bu sayfa bilmeyenler için belirteyim WordPress için kolayca eklenti yüklemenizi sağlamaktadır. Aradığınız birçok eklentiye buradan sahip olabilirsiniz.

Arama kutucuğuna “adblock admiral” yazarak ilgili eklentiyi buluyoruz. Çıkan sonuçlar ise şu şekilde ekran görüntüsünde belirtilen eklentiyi Yükle diyoruz.

adblock search results

Şimdi ilgili eklentinin kurulumu tamamlandı, Etkinleştir butonuna basıyoruz ve sol menüde “Ad Blocker Notify” şeklinde bir sekme gelecek. Bu eklentinin tüm ayarları bu menü içerisinden olmaktadır. Sizlere kendi yapılandırma ayarlarımı ekran görüntüsü olarak paylaşacağım. Sizlerde bu konfigürasyonu uygulayabilirsiniz.

ad blocker notify options

Yukarıdaki görüntüde sadece Modal Box seçili olacak şekilde işaretleme yapabilirsiniz. Diğer sayfa ise eğer ki kullanıcıya uyarı yerine bir sayfaya yönlendirmek isterseniz bu seçeneği işaretleyebilirsiniz durumları için geçerlidir. O seçeneğin ayarları ise Redirection Options sekmesinden yapılmaktadır.

modal visual options

Modal için gerekli konfigürasyon ayarlarım bu şekildedir, diğer ayarlara ben herhangi bir konfigürasyon yapmadım. Diğer ayarlar Renk tonları vb. gibi durumları kapsamaktadır. Benim konfigürasyonumda ise eğer ki kullanıcı adblock eklentisi kullanıyor ise popup gösteriyorum kapatma butonunu kaldırıyorum ve boş alanlarada olan tıklamalarda yine popup kapatmasını kaldırıyorum yani adblock kapatılmadan popup kaybolmaz ve siteme erişim sağlayamaz konuma gelmiş oluyor.

Şimdi ise Adblock eklentisi kullanmaya başladıktan sonra olan istatistik sayacımı paylaşıyorum yaklaşık olarak 20 günlük süreç için geçerli istatistik değerleri kapsamaktadır.

ad blocker notify stats

Gerçektende çok büyük bir derecede Adblock kullanan kullanıcı bulunuyor bunu en aza indirmek için lütfen sizde beni destekleyiniz. Tüm blog sahiplerinin istatistikler hakkında geri dönüşlerini bekliyorum. Fotoğrafları daha net görmek istiyorsanız üzerine tıklayabilirsiniz.

Hepinize çok Teşekkür ederim, bir sonraki makalemde görüşmek üzere Hoşçakalın.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: